Inwestycja to sztuka

Jak rodzi się kreatywność i innowacja? Dlaczego niektóre miejsca przyciągają wybitne jednostki, które zmieniają otoczenie na lepsze? Tajemnica tkwi w tożsamości miasta, która inspiruje i pobudza do działania. Twórcza atmosfera Bytomia pozwala rozwijać się nie tylko licznym artystom i mieszkańcom, ale także przedsiębiorcom, którzy tutaj realizują swoje projekty. Miasto daje możliwości, z których warto korzystać, szukając biznesowego natchnienia.

Bytom zainspirował już wielu, przykłady można wymieniać bez końca. Pierwszy w Polsce loft – Bolko Loft, nagroda za projekt architektoniczny Hali na Skarpie, nagroda za najlepszą przestrzeń publiczną i koncept handlowy roku dla CH Agora, zwycięstwo 4 bytomskich obiektów w plebiscycie 7 Cudów Śląska: Rynku, Elektrociepłowni Szombierki, nekropolii Mater Dolorosa oraz Szybu Krystyna, a także projekty jednej z najbardziej kreatywnych grup architektonicznych w Polsce – Meduza Group mówią same za siebie.


DAJ SIE UNIEŚĆ NATCHNIENIU

Odwiedź Bytom i poczuj inspirującą atmosferę miasta! Architektura secesyjna i poprzemysłowa sprawia, że zwykły spacer uliczkami zabytkowej starówki staje się historyczną podróżą, w czasy, kiedy to rody szlacheckie Donnersmarcków, Tiele-Wincklerów i Schaffgotschów wypracowywały swoje fortuny na węglu i stali. Przestrzenie zielone i rozwinięta infrastruktura sportowa pozwalają wypocząć i zregenerować siły, a bogactwo oferty kulturalnej zaspokaja najróżniejsze gusta i pobudza intelektualnie. Stąd już tylko krok do twórczego działania.

O tym, że udana inwestycja to wielka sztuka, wie każdy przedsiębiorca, który osiągnął sukces. Wizja przy tworzeniu strategii, innowacja w projektowaniu, maestria w planowaniu i skuteczność w działaniu to nieodłączne elementy procesu inwestycyjnego. W Bytomiu biznes i sztuka idą w parze. Dają temu wyraz dziesiątki zrealizowanych projektów, których innowacyjny charakter niejednokrotnie zmienia oblicze całej branży.


Digital Core Design. Sensacja w branży – w Bytomiu powstał najszybszy procesor świata z rodziny 8051. Dzieło bytomskiej spółki jest aż 56,8 razy szybsze od standardu stworzonego przez firmę Intel oraz nawet o 70% bardziej wydajne od konkurencyjnych układów.

3Service Factory tworzy w Bytomiu najbardziej energooszczędny zespół Centrów Przetwarzania Danych. Troska o oszczędność energii i minimalizowanie kosztów zainspirowała firmę do stworzenia ośrodków z najlepszym na rynku współczynnikiem PUE (Power Usage Effectiveness).

Liberty Technologie projektuje technologie 100% według potrzeb. Firma produkuje kompleksowe systemy CRM dla Call Center oraz Contact Center w oparciu o szczegółową analizę potrzeb, zapewniając prawdziwie dopasowane rozwiązania.

Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, mająca swój wydział w Bytomiu, popularyzuje nowinki naukowe i technologie. Współpraca z sektorem IT i światowymi uczelniami zaowocowała odznaczeniami państwowymi za wybitne zasługi w działalności naukowo-badawczej, dydaktycznej i społecznej.


Armada Development – w Bytomiu trwa największy w Polsce projekt rekultywacji terenów poprzemysłowych. W postindustrialnej przestrzeni powstaje pole golfowe, zabudowa jednorodzinna i wielorodzinna, hotel z biurowcem i centrum handlowe.

Kopalnia Rozbark przeobrażona w Centrum Tańca. Teren dawnej kopalni Rozbark przejdzie metamorfozę z ośrodka przemysłowego w centrum artystyczno–rekreacyjne, w nawiązaniu do myśli Jeana-Paula Ganema, który zaproponował pojęcie recyklingu przestrzeni postindustrialnej. Zagoszczą tutaj Śląski Teatr Tańca i Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna, powstaną tereny zielone ozdobione niesamowitymi ogrodami według projektu światowego artysty.

/opracowano na podstawie serwisów internetowych spółek i materiałów UM w Bytomiu/