Digital Core Design

Od ponad dziesięciu lat firma DCD udowadnia, że Bytom jest bardzo dobrym miejscem dla rozwoju nowoczesnych technologii, przyjmowanych z uznaniem na całym świecie. Od 1999 roku opracowuje innowacyjne rozwiązania w zakresie architektury mikroprocesorów oraz mikrokontrolerów, z których korzystają takie firmy jak: Sony, Toyota, Philips, Osram, General Electric, Intel, czy Siemens.

Ukoronowaniem wielu lat badań i rozwoju jest najszybsza na świecie architektura procesora typu 80C51. Zaprojektowany w Bytomiu mikrokontroler jest prawie 70. krotnie szybszy od standardu opracowanego przez firmę Intel oraz nawet 70% bardziej wydajny od najszybszych układów oferowanych przez konkurencyjne firmy. Co to oznacza w praktyce? Bytomski procesor wykonuje więcej operacji, w krótszym czasie i przy mniejszym zużyciu energii.

Dlaczego firma wybrała Bytom? Początkowo decydowały wyłącznie względy sentymentalne – Mieszkaliśmy w Bytomiu, tutaj się uczyliśmy, stąd dojeżdżaliśmy na studia – podkreśla Jacek Hanke, prezes Digital Core Design – dlatego był to dla nas naturalny wybór. Z czasem jednak na pierwszy plan wysunęły się czynniki obiektywne. Wśród nich za najważniejsze należy uznać położenie geograficzne, pozwalające na bezproblemową komunikację nie tylko z miastami Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, ale też i z pozostałymi miastami w Polsce, a za sprawą autostrady i dobrej siatki połączeń z lotniczych z Pyrzowic, także z zagranicą. Dla rozwoju DCD nie bez znaczenia pozostaje również potencjał mieszkańców miasta i regionu – kadrę firmy stanowią mieszkańcy Bytomia i okolicznych miast, będący absolwentami śląskich wyższych uczelni.

W ciągu niespełna czternastu lat, rozwiązania opracowane przez Digital Core Design zostały licencjonowane przez kilkuset klientów z całego świata. Nic więc dziwnego, że ostrożne dane szacunkowe mówią, iż na świecie pracuje ponad 250 milionów urządzeń zbudowanych w oparciu o architekturę opracowaną przez firmę Digital Core Design z Bytomia.