Armada Development S.A.

Od 2010 roku z powodzeniem i rozmachem rewitalizuje tereny po byłej KWK Szombierki. Inwestycja obejmuje budowę 18-dołkowego pola golfowego oraz osiedla Srebrne Stawy. W planach jest też renowacja zabytkowego Szybu Krystyna i nadanie mu nowych funkcji użytkowych.

Obecnie firma realizuje pierwszy etap inwestycji – Srebrne stawy. Na ponad 80 hektarach powierzchni powstaje pełnowymiarowe pole golfowe oraz osiedle domów jednorodzinnych. Osiedle Srebrne Stawy to zespół 76 domów wkomponowanych w pole golfowe. Trudno o lepszą gwarancję pięknych, zadbanych terenów zielonych. Osiedle położone jest w cichej enklawie, a jednocześnie 500 m od centrum miasta i 5 min. od trasy Drogowej Trasy Średnicowej i autostrady A1, co sprawia, że komunikacja z największymi miastami aglomeracji jest szybka i wygodna.

Domy cechuje nowoczesna architektura oraz przestronne i jasne wnętrza. Wysoki standard zastosowanych technologii i materiałów zapewnia komfort mieszkania.

Pole golfowe Srebrne Stawy to niezwykły projekt, który dzięki wizji projektanta, najwyższej jakości materiałom oraz pracy doświadczonych specjalistów, zaowocował miejscem doskonałym do nauki i gry w golfa. Wyjątkowe ukształtowanie 9 dołków położonych nad malowniczym stawem, różnorodność terenu, bogactwo zieleni i ptactwa zainspirowały do stworzenia wyjątkowej oazy w centrum miasta, gdzie można miło spędzić czas i wypocząć.

Koncepcja zagospodarowania terenów pokopalnianych zakłada stworzenie miejsca, które stanie się nie tylko nową zrewitalizowaną częścią Bytomia, ale również wizytówką regionu.