Bytom wspiera przedsiębiorczość

Zlokalizowany na rynku w Bytomiu Inkubator AIP został powołany do życia przy współpracy warszawskiej fundacji Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, Bytomskiej Agencji Rozwoju Inwestycji oraz Prezydenta Damiana Bartyli. W nowoczesnych przestrzeniach Inkubatora może rozwijać się nawet 50 lokalnych firm. Na przedsiębiorców czekają inspirowane biurami Google salki konferencyjne, chillout-room oraz pełne zaplecze informatyczne. Oferta skierowana zarówno do firm działających w AIP jak i dla wszystkich przedsiębiorców działających na terenie Bytomia którzy chcą jeszcze bardziej rozwinąć swój biznes przy pomocy narzędzi jakie oferuję Inkubator Przedsiębiorczości oraz dla każdego kto przygodę z biznesem dopiero planuję zacząć. Więcej na  https://aipbytom.inkubatory.pl

 

Innowacyjne wsparcie

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości to przede wszystkim łatwy start w biznesie i innowacyjny sposób prowadzenia firmy. AIP umożliwia początkującym przedsiębiorcom legalne działanie na rynku bez konieczności rejestracji działalności gospodarczej, a co za tym idzie opłat ZUS. Przedsiębiorca prowadzący firmę w AIP korzysta z osobowości prawnej fundacji. Unika zatem kosztów i ryzyka związanego z prowadzeniem działalności. AIP dba o to, by wszystkie dokumenty były sporządzone zgodnie z obowiązującymi zasadami oraz zaksięgowane i zgłoszone do odpowiednich urzędów w terminie. Dzięki temu przedsiębiorca może skupić się na testowaniu swojego pomysłu na biznes bez ryzyka popełnienia błędu w rozliczeniach finansowych. Równocześnie jednak wszystkie procedury obsługi księgowej skonstruowane są tak, by osoba prowadząca startup w AIP mogła nauczyć się standardów i zasad związanych z obrotem dokumentami i funkcjonowaniem firmy na rynku. Prócz obsługi administracyjno-księgowej i wsparcia prawnego startupy działające w AIP mają do dyspozycji także nowoczesne biura coworkingowe w całej Polsce.

 

Bezcenna wiedza

Każdy przedsiębiorca działający w AIP może przez cały okres działalności równocześnie testować swój model biznesowy i budować rozpoznawalność marki, a będąc w programie zyskuje potrzebne do tego narzędzia: stałe wsparcie marketingowe, szkoleniowe oraz doradcze dostosowane do potrzeb danego projektu. AIP to cykliczne szkolenia (StartUp Training) poświęcone wybranym aspektom prowadzenia biznesu prowadzone przez trenerów – praktyków. Każdy ze startupów może także skorzystać z indywidualnych spotkania z mentorami: doświadczonymi przedsiębiorcami, biznesmenami i ekspertami, mającymi na celu indywidualne doradztwo i optymalizację działania firmy. Spotkania są niezwykle ważne dla początkujących przedsiębiorców. Pozwalają bowiem nie tylko sprawdzić potencjał startupu, ale też nawiązywać nowe kontakty biznesowe.

 

Na rzecz przedsiębiorczości

Fundacja Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości powstała w 2004 roku, wywodzi się z inicjatyw Studenckiego Forum Bussines Center Club. Jej działania mają na celu wspieranie przedsiębiorczości, tworzenie warunków do rozwoju innowacji i promowanie przedsiębiorczości wśród młodych ludzi. To największa i jedyna tego typu inicjatywa w Polsce, unikatowa także na skalę europejską. Wielokrotnie doceniana, o czym świadczyć może szereg nagród m.in. Nagroda Ministra Gospodarki. To także inicjatywa, która wciąż się rozwija, proponując szereg nowych form wsparcia. Obecnie Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości są częścią ekosystemu Polski Przedsiębiorczej, stanowiącego spójny system wsparcia startupów. Począwszy od modelu testowania biznesu, który oferuje AIP poprzez fundusz inwestorski (Seed Capital), czy sieć akceleratorów rozwoju biznesu (Biznes Link).

Co trzeba wiedzieć o przedsiębiorczości

Tu znajdziesz wszystkie niezbędne informacje: https://www.biznes.gov.pl/przedsiebiorcy/biznes-w-polsce

 

Michał Dąbrowski

Masz pytania?

Radosław Nowakowski
Prezes Zarządu Bytomskiej Agencji
Rozwoju Inwestycji Sp. z o.o.Tel.: (32) 442 02 70
r.nowakowski@bari.bytom.pl